Hakkımızda

2004 yılında kurulan Çizgi Medikal Giyim firması, kurulduğu günden beri büyüyerek şu an Türkiye'nin en büyük online medikal giyim satış sitesi konumundadır. Çizgi Medikal'in bugünlere gelerek yerini sağlamlaştırması, sağlık personellerinin ihtiyaçlarını bilip, onlara uygun formalar, terlikler ve boneler üretmesinden kaynaklanmaktadır. Türkiye'nin dört bir yanındaki sağlık personellerine ürünlerin sorunsuz bir şekilde ulaştırılabilmesindeki en büyük etkenlerden biri ise geleceğin teknolojilerini doğru zamanda, doğru yerde kullanılmasından kaynaklanmaktadır.

Çizgi Medikal Giyim, teknolojik hamlelerle ve yeni arayışlarla, en modern ve moda olacak formaları ile sağlık çalışanlarını giydirmektedir. Çizgi Medikal şu an medikal giyim sektöründe sanal ortamda en büyük mağazaya sahiptir. Gelecekte Çizgi Medikal, bu yerini korumayla birlikte Türkiye'nin dört bir yanında bayi ağını genişleterek çalışan yaklaşık 800 bin sağlık personeline, kaliteli ve modern hastane formalarını sunmasıyla adından söz ettirecektir.

Kurucu: Atilla AYAR-Ayşegül AYAR (2005)

2004-2005: Çizgi Medikal Giyim markasıyla ilk üretim

2005-2008: Mobil araçlarla satış ve pazarlama

2008: www.cizgimedikal.com e-ticaret alt yapısının kurulması

2008: Online mağaza yatırımları ve online satışların gerçekleşmesi

2010: Bornova Küçükpark'taki mağaza ve dikim atölyesinin açılması

2012: Bornova 2.Sanayi'de 1100 M² 'lik üretim tesisine geçiş

2014: İzmir Yenişehir'de yaklaşık 2200 M²'lik kapalı alanda üretim.

Firmamız halen 2200 M²'lik tesislerinde İzmir'in Konak İlçesi Yenişehir Semtinde hizmet vermektedir. Bu tesisin bünyesinde satış mağazasıda yer almaktadır.

Firmamız TS EN ISO 9001:2008 kalite belgesine sahiptir.

Çizgi Medikal, Dr. Grey's, Anti Plus+, Comfort Cotton markaları Türk Patent Enstitüsü tarafından koruma altına alınmıştır.

Anestezi teknisyeni olan eşime sonsuz teşekkürler.

2004 yılında eşim Atilla Ayar ile evlenip İzmir'e yerleştiğimizde, bir gün Türkiye’nin dört bir yanında hizmet eden sağlık çalışanlarını giydireceğimi hiç aklıma getirmemiştim.

Lise mezunu bir ev hanımı olarak, eşimin kız kardeşiyle birlikte evimizin mutfak masraflarına katkı olması amacıyla almış olduğumuz kumaşlardan hastane forması diktiğimizde eşim çok mutlu olmuştu. Bizim bu yeteneğimizi fark eden aynı zamanda ziraat mühendisi olan, sendika ve hastanesi adına bir çok organizasyon düzenleyen eşim Atilla AYAR, bize bir teklifte bulunarak bu formaları daha çok üreterek satmamızı önerdi.

İlk zamanlar, "nasıl olur, yapabilir miyiz?" diye düşünürken; eşimin kız kardeşi (Aygül Kıraç ) onun eşi (Nihat Kıraç) ve ben kendimizi forma imalat eden kişiler olarak bulduk. Daha sonra ise, dikmiş olduğumuz formaları araçla İzmir, çevre il ve ilçelere satmaya başladık.

Bir sonraki aşamada ise ekip olarak, günümüzün şartlarına göre ihtiyaçların neler olabileceğini ve nerelerden daha çok talep olabileceğini araştırdık ve satışlarımızı İnternet üzerinden yapmaya karar verdik. Eşimin sağlık çalışanı olması, tüketici gözüyle ne gibi sorunlar ve memnuniyetler olacağı hakkında bize çok avantaj sağladı. Böylece Türkiye’nin en büyük markasını yaratmanın yolculuğuna başlamış olduk.

Bugün Türkiye’nin dört bir yanında sağlığımızı emanet ettiğimiz çok değerli sağlık ordusunu giydirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Eşime bize güvendiği ve hayata katkı yapmamızı sağladığı için sonsuz teşekkürler…

Çizgi Medikal Giyim

Ayşegül AYAR

X
Kapat