Good to know

Single Grays Patterned Dr Grays Model Surgical top (Tericoton Fabric)

TD101.527.01

KAMPANYA!

150 TL üzeri ALIMLARDA KARGO 4 TL !

59.90  TL

200 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!

Single Grays Patterned Dr. Grays Model Surgical Top (Tericoton Thin Fabric)

The patterns you can find in this category are listed in the description section.


Patterned alpaca to reach single tops Click

Logonuzun yapılabilmesi için tek seferlik 10 TL tasarım (NAKIŞA ÇEVİRME) ücreti ödemeniz gerekmektedir.
+

Explanation

SINGLE TOP, PATTERNED DR.GREYS MODEL SURGERY (TERICOTON FABRIC) GENERAL USAGE AREAS

Line as Medical, patterned on the shirts after widespread use in the US and European countries, we expect widely used in Turkey. This product is produced by our company specially for male and female customers. These products, which are our trademark registered designs, are used by health personnel and teachers in kindergartens in more specialized units (pediatric polyclinics, cardiology service, oncology service, chemotherapy units, emergency, operating room employees). In addition, the pattern of upper bodies is effective in providing morale and motivation in special units. Available in XXS, XS, S, M, L, XL and XXL sizes.

TECHNICAL INFORMATION ON SINGLE TOP, PATTERNED DR.GREYS MODEL SURGERY

The upper part is patterned.

It is made of Tericoton fabric which does not sweat.

Single Upper Patterned Dr. Greys Model Surgical upper collar resembles the V-shape, no arm play, the arm with a body with a low (japone) arm.

Behind the top collar is a bias tape that matches the color of the spread.

There is a slit on the edges of the upper part.

There are 3 pockets on the top, 2 on the skirt and 1 on the chest.

INFORMATION ON SINGLE TOP, PATTERNED DR.GREYS MODEL SURGICAL FABRIC

Single Top, Patterned Dr. Grey's Surgical Fabric is woven from cotton and polyester in an appropriate ratio.

Terikoton is a kind of very light and thin fabric.

Single Grays Pattern Dr. Greys Model Surgical Jerseys manufactured with tericoton fabric can be washed in washing machine up to 40 degrees. Washing above 40 degrees is not recommended.

Single Top, Patterned Dr. Greys Model Surgical iron should be ironed with a medium temperature warm iron or cotton or polyester setting if available.

Patterns you can find in this category :

1-Ladybug Red 2-Ladybug Purple 3-Ladybug Fuchsia 4-Cherry Pattern Purple 5-Cherry Pattern Blue 6-Cherry Pattern Yellow 7-Butterfly Pattern Red 8-Butterfly Pattern Green 9-Flower Pattern Black 10-Black Wave Pattern 11-Snowflake Blue 12- Snowflake Red 13-Snowflake Fuchsia 14-Rose Patterned Fuchsia 15-Rose Patterned Turquoise 16-Leaf Patterned Red 17-Leaf Patterned Fuchsia 18-Heart Patterned Red 19-Expression Patterned 20-Cat Patterned Turquoise 21 -Balloon Pattern 22-Child Pattern Light Blue 23-Child Pattern Dark Blue 24-Cute Animal Pattern 25-Yarabant Pattern 26-Anchor Pattern 27-White Leaf Pattern Black 28-Chocolate Pattern 29-Air Tools Pattern 30-White Leaf Pattern Red 31 -Size Mixed Patterned 32-Dinosaur Patterned 33-Colored Skull Patterned 34-Musical Note Patterned 35-Phone Patterned 36-Cute Dinosaur 37-Crazy Skull 38-Peace Patterned White 39-Black Butterfly 40-Harley Davidson 41-Kindness Pattern 42-Confused Owl 43-Kemal Atatürk Signature a 44-Green Camouflage 45-Burgundy Camouflage 46-Blue Camouflage 47-Blue Love 48-Black Peace 49-Colored Peace 50-Red Love 51-Navy Blue Butterfly 52-Black Love 53-Navy Blue Mechanical 54-White Mechanical 55-Owl Pattern 56 -Kitten Pattern 57-Monster Pattern 58-Evil Pattern 59-Shy Cat Pattern 60-Snoopy Pattern 61-Kitty Pattern 62-Car Pattern 63- Flowered Dog Pattern 64-Black Large Mechanical Pattern 65-White Large Mechanical Pattern 66-Green-Navy Blue Camouflage 67-White-Blue Camouflage 68-Red-Green Camouflage 69-Butterfly Pattern 70-Autumn Pattern 71-ThreeCat Pattern 72-Dr. Stuffins Patterned

Names out of stock are closed.

Nurse Jersey Washing Instructions

Comments

15 yıldır formalarımı cizgi medikalden alıyorum hizmetlerinizden ve ürünlerinizden çok memnunum bundan sonrada çizgi medikalden ürün almaya devam edeceğim ürün kalitesinden ve desen seçeneklerinin çok olmasından dolayı çok teşekkür ederim iyi çalışmalar

desenli ürünler cidden çok güzel renk uyumları canlılığı muazzam sürekli alışveriş yapıyorum sizede tavsiye ediyorum çalışma ortamımdaki herkes hayran kaldı çok beğendiler

Sürekli bu siteden alışveriş yapıyoru, aldığım ürünlerden çok memnunum. Formaların kumaşları çok kaliteli ve desenleri çok güzel.

Çok özel bir desen aldım ve arkaşıma hediye edeceğim. İnşallah güzel şeyler çıkar heyecanla bekliyorum

daha öncede desenli formalarını kullandım yumuşak dokulu ve renkleri çok canlı
sanki iş monotonluğun da bir nebze canlandırıyor insanı

Daha önce de alıp memnun kaldığım firmalardan sadece en küçük bedeni bile büyük geliyor bir beden daha küçüğü yapılsa cok iyi olur

ÜRÜN DAYANIKLILIĞI VE RENK SEÇENEKLERİNDEN ÇOK MEMNUNUM, DAHA ÖNCE Kİ ALIŞVERİŞİMDEN ÇOK MEMNUN KALDIM. KARGO ÇOK HIZLI GELİYOR . ÇOK SEVEREK KULLANIYORUM.

Desenler mükemmel siparişimi verdim bekliyorum

Daha önce de almıştım çok kaliteli ve çok beğendim. kesimi ve şekli çok iyi kalıp gibi oturuyor üzerinize sanki size özel dikilmiş gibi hissettiriyor. uzun süre kullanabiliyorsunuz rengi dayanıklı ve kolay ütü yapılabiliyor.

Satın aldığım ürünlerden çok memnunum. Formaların kumaşları kaliteli ve renkleri canlı. Çok memnun kaldım, tavsiye ederim.
1 2 3 4 5 6
2 - 16
Write a review

Required products

44.90 TL
20 days
+
X
Kapat