Good to know

Single Top Patterned Dr. Grays Model Surgical top (Terikoton Fabric)

TD101.527.01

KAMPANYA!

150 TL üzeri ALIMLARDA KARGO 4 TL !

59.90  TL

200 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!

Single Top Patterned Dr. Grays Model Surgical Upper (Terikoton Thin Fabric)

The patterns you can find in this category are listed in the description.


Patterned alpaca to reach single superiors Click

Logonuzun yapılabilmesi için tek seferlik 10 TL tasarım (NAKIŞA ÇEVİRME) ücreti ödemeniz gerekmektedir.
+

Explanation

SINGLE TOP, PATTERN DR.GREYS MODEL SURGERY (TERICOTON FABRIC) GENERAL USAGE AREAS

Line as Medical, patterned on the shirts after widespread use in the US and European countries, we expect widely used in Turkey. This product is manufactured by our company for male and female customers. These products, which are our trademark registered design, are used by health personnel and kindergartens in more specialized units (child policlinics, cardiology service, oncology service, chemotherapy units, emergency, operating room workers). In addition, the pattern of the upper bodies are effective in providing morale and motivation in featured units. Available in XXS, XS, S, M, L, XL and XXL sizes.

TECHNICAL INFORMATION ABOUT SINGLE TOP, PATTERN DR.GREYS MODEL SURGERY

The upper part is patterned.

It is made of Terikoton fabric.

Dr.Greys Model with Single Top Pattern Surgical upper collar part resembles V-shape, with a non-arm sleeve and a lower (japone) arm with an arm body.

It is compatible with the color of the jersey behind the upper collar.

There are slits on the edges of the upper part.

There are 3 pockets in the upper part, 2 in the skirt section and 1 in the chest section.

INFORMATION ABOUT SURGICAL FABRICS WITH SINGLE TOP, PATTERNED DR.GREYS MODEL

Single Top, Patterned Dr.Greys Model Surgical fabric is suitably woven from cotton and polyester.

Terikoton is a very light and thin fabric.

Single Top Patterned Dr.Greys Model Surgical jerseys manufactured with terikoton fabric can be washed up to 40 degrees in the washing machine. Over 40 degree washes are not recommended.

Single Top, Patterned Dr.Greys Model The surgical iron should be ironed with warm iron at medium temperature or cotton or polyester setting, if available.

Here are the patterns you can find in this category :

1-Ladybug Red 2-Ladybug Purple 3-Ladybug Fuchsia 4-Cherry Patterned Purple 5-Cherry Patterned Blue 6-Cherry Patterned Yellow 7-Butterfly Patterned Red 8-Butterfly Patterned Green 9-Flower Patterned Black 10-Black Wave Pattern 11-Snowflake Blue 12- Snowflake Red 13-Snowflake Fuchsia 14-Rose Patterned Fuchsia 15-Rose Patterned Turquoise 16-Leaf Patterned Red 17-Leaf Patterned Fuchsia 18-Heart Patterned Red 19-Emoticon Patterned 20-Cat Patterned Turquoise 21 22-Child Patterned Light Blue 23-Child Patterned Dark Blue 24-Cute Animal Patterned 25-Streaked Pattern 26-Anchor Patterned 27-White Patterned Black 28-Chocolate Patterned 29-Air Tools Patterned 30-White Leaf Patterned Red 31 32-Dinosaur Patterned 33-Color Skull Patterned 34-Nota Patterned 35-Phone Patterned 36-Cute Dinosaur 37-Crazy Skull 38-Peaceful Patterned White 39-Black Butterfly 40-Harley Davidson 41-Patterned 42-Confused Owl 43-Kemal Atatürk Signature a 44-Green Camouflage 45-Maroon Camouflage 46-Blue Camouflage 47-Blue Love 48-Black Peace 49-Color Peace 50-Red Love 51-Navy Blue Butterfly 52-Black Love 53-Navy Blue Mechanical 54-White Mechanical 55-Owl Pattern 56 -Kitty Patterned 57-Beast Patterned 58-Patterned 59-Shy Cat Patterned 60-Snoopy Patterned 61-Kitty Patterned 62-Car Patterned 63-Flowered Dog Patterned 64-Black Big Mechanical Patterned 65-White Large Mechanical Patterned 66-Green-Navy Camouflage 67-White-Blue Camouflage 68-Red-Green Camouflage 69-Butterfly Pattern 70-Autumn Pattern 71-ThreeCat Patterned 72-Dr. Stuffins Patterned

Non-stock names are closed.

Nurse Jersey Washing Instructions

Comments

desenli ürünler cidden çok güzel renk uyumları canlılığı muazzam sürekli alışveriş yapıyorum sizede tavsiye ediyorum çalışma ortamımdaki herkes hayran kaldı çok beğendiler

Sürekli bu siteden alışveriş yapıyoru, aldığım ürünlerden çok memnunum. Formaların kumaşları çok kaliteli ve desenleri çok güzel.

Çok özel bir desen aldım ve arkaşıma hediye edeceğim. İnşallah güzel şeyler çıkar heyecanla bekliyorum

daha öncede desenli formalarını kullandım yumuşak dokulu ve renkleri çok canlı
sanki iş monotonluğun da bir nebze canlandırıyor insanı

Daha önce de alıp memnun kaldığım firmalardan sadece en küçük bedeni bile büyük geliyor bir beden daha küçüğü yapılsa cok iyi olur

ÜRÜN DAYANIKLILIĞI VE RENK SEÇENEKLERİNDEN ÇOK MEMNUNUM, DAHA ÖNCE Kİ ALIŞVERİŞİMDEN ÇOK MEMNUN KALDIM. KARGO ÇOK HIZLI GELİYOR . ÇOK SEVEREK KULLANIYORUM.

Desenler mükemmel siparişimi verdim bekliyorum

Daha önce de almıştım çok kaliteli ve çok beğendim. kesimi ve şekli çok iyi kalıp gibi oturuyor üzerinize sanki size özel dikilmiş gibi hissettiriyor. uzun süre kullanabiliyorsunuz rengi dayanıklı ve kolay ütü yapılabiliyor.

Satın aldığım ürünlerden çok memnunum. Formaların kumaşları kaliteli ve renkleri canlı. Çok memnun kaldım, tavsiye ederim.

Cizgi medikal her zaman kaliteli ve rahat. Tavsiye edilir siddetle
1 2 3 4 5 6
2 - 16
Write a review

Required products

44.90 TL
20 days
+
X
Kapat