Good to know

Dr. Grays Model Combine Surgical Single Upper (Tericotone)

T101.17.01

KAMPANYA!

150 TL üzeri ALIMLARDA KARGO 4 TL !

54.90  TL

200 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!

Dr. Grays Model Combined Surgical suit You can combine with the following pants.

Logonuzun yapılabilmesi için tek seferlik 10 TL tasarım (NAKIŞA ÇEVİRME) ücreti ödemeniz gerekmektedir.
+

Explanation

GENERAL INFORMATION ABOUT DR.GREYS MODEL TERICOTON FABRIC

One of the most preferred teams of Çizgi Medikal is the registered trademark . The Grays Model Surgical Kit is now available in custom colors.

Designed specifically for both men and women, Dr. Greys Terikoton sets can be used by doctors, nurses, anesthesia technicians, midwives and other health personnel. Dr. Greys Terikoton team is preferred in closed units and summer months due to its thin fabric. Dr. Grays Surgical tools can now be selected as top and bottom different sizes as well as combined colors. Combined colors with Dr. Grays Model Surgical Team can be preferred with 10 different top color models and 6 different trouser colors in this category.

TECHNICAL INFORMATION ABOUT DR.GREYS MODEL TERICOTON FABRIC

 • Dr. Greys Terikoton model is a combined set consisting of 2 pieces upside down.
 • The upper and lower parts can be of different colors or can be selected in the same colors. The fabrics are thin (tericoton) fabric.
 • It is made of Tericoton fabric which does not sweat.
 • Dr. Grays Terikoton team's top collar resembles a V-shape, no arm play, arm with a body with a low arm (japone arm-bat arm)
 • Behind the top collar is a contrasting color tape.
 • There are 3 pockets on the top, 2 on the skirt and 1 on the chest.
 • There are 3 pockets at the bottom, 2 of which are at the front and one at the back.
 • Bottom section is in the form of classic trousers.
 • The bottom is elastic and has the same color as the top bead color with the adjustable lace. In this way, the team exhibits an elegant posture.

INFORMATION ABOUT DR.GREYS MODEL FABRIC

 • Dr. The fabric of the Grays Terikoton suit is woven from cotton and polyester in an appropriate ratio.
 • Terikoton is a kind of very light and thin fabric.
 • Manufactured with tericotone fabric. Grays can be washed in the washing machine up to 40 degrees. Washing above 40 degrees is not recommended.
 • Dr. The Grays Terikoton iron should be ironed with a medium temperature warm iron or cotton or polyester setting, if any.
 • ATTENTION! There may be a tone difference in the same color choices. Observe this warning when ordering and use the same color upper and lower sets; DR. Please order from GRAY TOOL.

  Nurse Jersey Washing Instructions

Comments

En rahat kumaş diyebilirim özellikle yaz için beden olarak kalıpları da çok rahat yaklaşık 4 senedir hep bundan kullanıyorum çok memnunum gönül rahatlığı ile alınabilecek bir forma

Artık diğer markalara hiç bakmıyorum. Yıllardır Çizgi Medikal'den alıyorum önlük, scrups, bone gayet memnunum. Hemen kargoya veriyorlar hiç bekletmiyorlar. Şimdi arkadaşıma doğum günü hediyesi olarak aldım. Herkese tavsiye ederim.

RENK ÇEŞİTLİLİĞİ AÇISINDAN RAKİBİNİZ YOK

RAHAT VE KULLANIŞLI

ÇOK BEĞENEREK KULLANIYORUM FORMALARI GERÇEKTEN HERKESE TAVSİYE EDERİM ÖZELLİKLE TERİKOTON KUMAŞ ÇOK KALİTELİ RENKLERDEDE SOLMA OLMUYOR. HERKES GÖNÜL RAHATLIĞIYLA KULLANSIN

BÜTÜN FORMALARIM ÇİZGİ MEDİKALDEN GERÇEKTEN ÜRÜNLER ÇOK KALİTELİ HERKESE TAVSİYE EDERİM ÖZELLİKLE TERRİKOTON KUMAŞ ÇOK RAHAT KULLANIMDA ARKADAŞLAR BİLGİNİZ OLSUN. RENKLERİDE GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ GELİYOR

Çok memnunuz herkese tavsiye ederiz, uzun süredir kullandığımız bir markadır. Ürünleri çok kaliteli ve güzel duruyor. Aynı zaman çok ilgili bir firma

Çok memnunum herkese tavsiye ediyorum

Çok memnunum daima çizgi kalitesi

2004-2005 de cerrahi takım grubuyla tanıştıktan sonra başka forma giymedim ve tavsiye ettiğim bütün arkadaşlarım da çok memnun kaldı teşekkürler çizgi medikal
1 2 3 4 5 6
2 - 16
Write a review

Required products

44.90 TL
20 days
+
X
Kapat