Good to know

Dr. Grays Model Surgical team (Terikoton fine Fabric) Thank You.

T100.03.01

KAMPANYA!

150 TL üzeri ALIMLARDA KARGO 4 TL !

89.90  TL

200 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!

Dr. Grays Model Surgical team (Terikoton fine Fabric) Thank You.

Logonuzun yapılabilmesi için tek seferlik 10 TL tasarım (NAKIŞA ÇEVİRME) ücreti ödemeniz gerekmektedir.
+

Explanation

GENERAL INFORMATION ABOUT DR.GREYS TERIKOTON TEAM

One of the most preferred surgical teams, Dr. Grid is the trademark registered design of Terikoton Cizgi Medikal. The design is custom made for both men and women. Dr.Greys Terikoton can be used by doctors, nurses, anesthesia technicians, midwives and other health personnel. Dr.Greys Terikoton is preferred for indoor units and summer months due to its fine fabric. Teams are available in XXS, XS, S, M, L, XL and XXL. Dr.Greys Terikoton has 24 color variants.

TECHNICAL INFORMATION ABOUT DR.GREYS TERICOTON TOOL

 • Dr.Greys Terikoton model is a team consisting of 2 parts.
 • The upper and lower parts are made of the same color and fabric.
 • It is made of Terikoton fabric.
 • Dr. The upper collar part of the Grays Terikoton team resembles V shape, with no lever play, low arm with a handle body (japone arm)
 • The color of the upper collar is opposite to the color of the uniform.
 • There are 3 pockets in the upper part, 2 in the skirt section and 1 in the chest section.
 • At the bottom, there are 2 pocket pockets, 1 pocket wallet pocket and 3 pocket pockets.
 • The lower part is classic cut trousers.
 • The lower part is tire and has adjustable ties. The lace color may vary.

INFORMATION ABOUT DR.GREYS TERIKOTON TEAM 'S FABRIC

 • Dr. The fabric of the Grays Terikoton suit was woven from cotton and polyester in appropriate proportion.
 • Terikoton is a very light and thin fabric.
 • Made with terikoton fabric Grays can be washed up to 40 degrees in the washing machine. Over 40 degree washes are not recommended.
 • Dr. The Iron Terikoton team's iron should be ironed with warm iron at medium temperature, or cotton or polyester, if available.
 • Nurse Jersey Washing Instructions

labels

Comments

Formayi giyenler bilir sanki üzerinde forma değilde uyku pijamalarım var o kadar rahat ayrıca üzerime giydiğimde çok klas durduğunu düşünüyorum kesinlikle tavsiye ederim bugüne kadar aldığım formaların içinde kumaşı en güzel olan :)

Vazgeçemediğim formalarımdan birisi. bordo rengi de cok güzel Dayanamayıp mor rengini de aldım. Aşırı rahat ve terletmiyor. ütülemeye de gerek olmadan rahatlıkla kullanıyorum. herkese şiddetle tavsiye ederim. pişman olmazsınız özellikle yaz aylarında çok rahat oluyor. bu işte bir numarasın çizgi medikal.

Aldığım formaların rahatlığı olsun, kalitesi olsun herşeyi ile dört dörtlük ürünler. Çalışırken rahat hareket imkanı sağlayan kumaş yapısı son derece iyi olmakla birlikte isim işlemesi gayet kaliteli. Teşekkürler..

Daha önce de burdan almıştım gerçekten Çok beğendim arkadaşlarıma da tavsiye ettim ikişer tane daha aldık çok beğendik onları da herkese tavsiye ediyorum teşekkür ederim

Daha öncede burdan forma aldım gerçekten çok beğendim arkadaşlarıma da tavsiye ettim beraber ikişer forma Daha aldık herkese tavsiye ettim

Kaliteli ,rahat ve urun cesidinin fazla olmasi nedeniyle cizgi medikali tercih ediyorum.

Mesleğe başladığimdan beri çizgi medikalden şaşmadım. Modelleri duruşu renkleri harika. Baska marka denemek istemedim hiç. Petrol mavisini de alicam. Saks mavisini ve duman grisini arkadasımda gördüm aldim. Mürdüm nar çiçeği ve parlement mavisi kullaniyorum .Hepsi benim bebeklerim

Sürekli kullandığım vazgeçemediğim bir ürün yaz kış ameliyathanede çalışırken çok rahat

Daha yeni sipariş verdiğim lacivert rengi formanın rengini çok beğendim. Heyecanla bekliyorum, ayrıca formanın üstüne isim ve logo basımı ve tasarımı olayı da çok iyi olmuş. Bir daha ki forma siparişlerimde görüşmek üzere

Aldığım ürün çok kaliteli beğendim.
1 2 3 4 5 6
2 - 16
Write a review
X
Kapat