Good to know

Hijab Nurse Jersey Judge Collar

A765.07.01

KAMPANYA!

150 TL üzeri ALIMLARDA KARGO 4 TL !

104.90  TL

200 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!

Çizgi Medical production hijab jerseys, hijab nurse jerseys, doctors and medical staff women may prefer the business in the closed models of medical quality is here.

Logonuzun yapılabilmesi için tek seferlik 10 TL tasarım (NAKIŞA ÇEVİRME) ücreti ödemeniz gerekmektedir.
+

Explanation

Hijab nurse jersey, doctors and medical staff women can choose in business life closed models in line with medical quality.

GENERAL INFORMATION ON Hijab Nurses

Hijab Nurse Jersey, one of the most preferred models of hijab health personnel, is a special product designed by Çizgi Medical. Since the design is intended for closed workers, long sleeves and collar sections are closed. The hem length of the hijab Nurse Jersey models is 12 CM longer than normal surgical suits. Hijab nurse uniforms can be preferred easily in indoor and outdoor environments. The tools are available in XXS, XS, S, M, L and XL sizes. Although the color variations of the product vary according to the model, new colors will be added.

TECHNICAL INFORMATION ABOUT NURSES

 • Hijab Nurse Jersey Judge Collar model is a set of 2 pieces upside down.
 • The upper and lower parts are made of the same color and fabric.
 • It is made of Tericoton fabric which does not sweat.
 • There are 3 pockets on the top, 2 on the skirt and 1 on the chest.
 • There are 3 pockets at the bottom, 2 of which are at the front and one at the back.
 • Bottom section is in the form of classic trousers.
 • The lower part is elastic and has adjustable laces.

INFORMATION ABOUT FABRIC OF NURSES FORM

 • The fabric of the tericotone suit is woven of cotton and polyester in an appropriate ratio.
 • Terikoton is a kind of very light and thin fabric.
 • Hijabs with hijabs manufactured with tericotone fabric can be washed up to 40 degrees in the washing machine. Washing above 40 degrees is not recommended.
 • The iron of the hijab Nurse Jersey should be ironed with a medium temperature warm iron or cotton or polyester setting if available.


Nurse Jersey Washing Instructions

Comments

Sitenizin adını bir arkadaşım tavsiye etti. Ve ben de bakınca farkli farkli bir çok modelle karşılaştım. Modeller olarak oldukca çeşitleriniz var. Bende verdiğim siparişleri sabırsızlıkla bekliyorum. Umarım en yakin zamanda elime geçer.☺

Formalarınız 10 numara bundan sonraki tüm forma tercihim sizden yana kullanacam ve tüm arkadaşlarıma datavsiye ettim edecemde çok tşk ederim.

Bir forma almistim simdi farkli rengini siparis ettim gayet memnunum

daha önce de kullandığımız bir ürün Herkese tavsiye ederim, çok memnunuz. özellikle bu ürün tam istekler doğrultusunda olmu tşk.

Çizgi medikalin ürünlerini çok beğeniyorum ve kaliteli buluyorum.herkese tavsiye ediyorum. Tesetteür hemşire formamı merakla bekliyorum.internet sitesinide çok beğendim.bilgi kirliliği yok yeterince aydınlatıcı buldum.

Mükemmel

Arkadaşlarimin tavsiyesi üzerine iki takım aldim,genelde memnun kalmışlar,bende formalari sabırsızlıkla bekliyorum,bir de sizden avcı yeşili rengini de talep ediyorum,memnun kalırsam onu da almak isterim.

Çok şık ve güzel görünüyor. Daha önceki siparişlerime güvenerek yine buradan sipariş verdim. Uzun yıllar giydim önceki formaları. Siparişim gelince tekrar yazacağım.

Model ve kalitesi gayet iyi tavsiye üzerine aldım

Çok güzel ve kaliteli bir ürün kesinlikle tavsiye ediyorum. Ben suan iki arkadasıma daha sipariş ettim,
1 2 3 4 5 6
2 - 16
Write a review
X
Kapat