Good to know

En Çok Satanlar

ONE TOP Dr Grays Model Surgery (Tericoton Thin Fabric)

T101.17.01

KAMPANYA!

69.90 TL

List price: 120.00 TL

200 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!

ONE TOP Dr Grays Model Surgery (Tericoton Thin Fabric)

Logonuzun yapılabilmesi için tek seferlik 10 TL tasarım (NAKIŞA ÇEVİRME) ücreti ödemeniz gerekmektedir.
+

Explanation

The bias colors of our jerseys vary according to the sizes.

GENERAL INFORMATION ABOUT DR.GREYS MODEL TERICOTONE FABRIC

The registered brand, which is among the most preferred teams of Çizgi Medikal, is Dr. Med . Grays Model Surgical Single Top is now in front of you with its customizable colors.

Dr.Greys Terikoton single tops, which are specially designed for both women and men, can be easily used by doctors, nurses, anesthesia technicians, midwives and other healthcare professionals. Dr. Greys Terikoton is preferred more in closed units and in the summer due to its thin fabric.

TECHNICAL INFORMATION ABOUT DR.GREYS MODEL TERICOTONE FABRIC

 • Dr.Greys Terikoton model is a combined set consisting of 2 pieces in a row.
 • The upper and lower parts can be in different colors or can be selected in the same colors. Fabrics are thin (tericoton) fabric.
 • It is manufactured from Terikoton fabric which does not sweat.
 • Dr. Grays Terikoton single upper collar resembles V shape, has a low arm with no arm groove and a one-arm sleeve (japone arm-bat arm)
 • Behind the upper collar part is a color bias opposite to the color of the jersey.
 • There are 3 pockets in the upper part, 2 in the skirt section and 1 in the chest section.

INFORMATION ABOUT DR.GREYS MODEL FABRIC

 • Dr. Grays Terikoton single upper fabric is woven in appropriate proportion from cotton and polyester.
 • Terikoton is a very light and thin fabric.
 • Made with tericoton fabric. Grays jerseys can be washed in the washing machine up to 40 degrees. Washing above 40 degrees is not recommended.
 • Dr. Grays Terikoton sole superior iron should be ironed with medium temperature warm iron or cotton or polyester setting if available.
 • ATTENTION! There may be a ton difference in the selection of the same color up and down. Please take note of this warning when ordering and the same color top and bottom suits; DR. Order from the GRAY TEAM section.

Comments

Çizgi medikal ürün kalitesinden çok memnunuz siparişlerin gelmesini heycanla bekliyoruz.

Sipariş verdiğimin ertesi günü hemen elime ulaştı. Bedeninin tam olması,kalitesi ve rengi aşırı derecede memnun kaldım.Birde ilgi alakanız ekstra hoşuma gitti sipariş verdiğim beden ellerinde yok diye bana çok yardımcı oldular çok teşekkürler ☺️

ürünlerinizden çok memnunuz klinik olarak sürekli alış veriş yaptığım tek firma kalitesi ve uygun fiyatı ile vazgeçilmezimiz her zaman kaliteli ve güvenilir olduğunuz için teşekkür ederiz.

Çok güzel vala fiyat performans olarak

Aldım bakalım daha elime ulaşmadı ama rengi çok hoş

Bu ton kırmızı hiç bir sitede mevcut değil. Renk çeşitleriniz çok başarılı. İlk kez alışveriş yapıyorum bu kadar çeşiti bir arada bulmak çok iyi.

Mesleğe başladığımdan beri tek tercihiğim çizgi medikal. Ürün kumaşları çok güzel solma yapmıyor. Renkleri ise aşırı güzel. Bence diğer kullanışlılığı kolay ütülenmesi. Hiç düşünmeden tercih edebilirsiniz.

Forma kırmızısı çok güzel.daha önce de kullandım yine alıyorum

İlk defa sipariş verdim umarım memnun kalırım

Ürünleriniz rahat ve ferah olmakla beraber diger ürünlere nazaran baya bir kaliteliler. Renkleri kolay kolay solmuyor ve gayet canlılar. Bedene tam uyuyor.Bundan dolayı çizgi medikali tek geçiyoruz ekip olarak. ;)
1 2 3 4 5 6
2 - 16
Write a review

Required products

59.90 TL
20 days
+
X
Kapat