Good to know

En Çok Satanlar

Double Collar Dr Grays Model Suit (Alpaca Fabric)

A880.27.01
Discount %31

KAMPANYA!

89.90  TL

200 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!

Double Collar Women's Dr Grays Model Suit (Alpaca Fabric)

Logonuzun yapılabilmesi için tek seferlik 10 TL tasarım (NAKIŞA ÇEVİRME) ücreti ödemeniz gerekmektedir.
+

Explanation

DOUBLE COLLAR DR.GREYS MODEL GENERAL USAGE AREA

The double collar Dr. Greys nurse jersey was made by adapting from the registered design of Çizgi Medikal, Dr. Greys. The uniforms produced by Çizgi Medikal are produced for women. The models sold in sets form a different stance apart from the classical form understanding with the color harmony on their collars. Thanks to Çizgi Medikal, which brings elegance and color harmony to the jerseys, the use of colored jerseys is becoming widespread in the Turkish healthcare system outside of the USA and Europe. Double Collar Dr. Greys is used by doctors, nurses, anesthesiologists, dentists, specialist unit personnel (child service, cardiology service, oncology service), operating room employees and women working in food production. Double Collar Dr. Grey's XXS, XS, S, M, L, XL, XXL size options are available. Double Collar Dr. Greys has 4 different models (Purple / Lilac, Orange / Turquoise, Burgundy / Navy, Turquoise / Saks)

TECHNICAL INFORMATION ABOUT DOUBLE COLLAR DR.GREYS MODEL

 • Double Collar Dr.Greys Alpaca fabric is produced.
 • It is a team consisting of 2 parts as top and bottom.
 • Double Collar Dr. Greys team's upper collar resembles V shape. A harmonious double color transition was made on the left collar.
 • The upper part of the team is made of low arm, with no arm groove and one arm with a body (japone arm).
 • A pipette is sewn on the back of the upper part with one of the double collar colors.
 • There are 3 pockets in the upper part, 2 in the skirt and 1 in the chest.
 • There are slits on the skirt edges of the upper part.
 • The matching double color used in the left collar is likewise applied on the left pocket.
 • It has 3 pockets, 2 of which are at the bottom, a bag pocket at the front and 1 at the back.
 • Trousers are sewn according to the appropriate color from the colors used on the double collar. The lower part is in the form of a classic cut, trouser leg.
 • The bottom is elastic and adjustable laces.

INFORMATION ABOUT DOUBLE COLLAR DR.GREYS FABRIC

 • Double Collar Dr. Greys' fabric is alpaca.
 • Double Collar Dr. Greys is woven from a suitable proportion of polyester and viscose.
 • Double Collar Dr.Greys should be ironed with medium temperature warm iron or polyester and viscose adjustment if available.
 • Double Collar Dr.Greys can be washed in the washing machine up to 40 degrees. Washing above 40 degrees is not recommended.
 • Do not wash your white jerseys or colored jerseys together.

Comments

Bone çok heyecanlıyım. sabırsızlıkla bekliyorum . Umarım çok güzel bir bonedir çünkü herkesin bonesi var benimki yok

Uzun zamandır almak istediğim bir üründü, Çizgi medikale güveniyorum, eminim çok güzel ürün gelecek. İndirimlerin devamını diliyorum. İyi çalışmalar :)

Ürün özelliği olarak çok kullanışlı ve rahat.Gercekten verdiğim parayı hakediyor.Arkadaslarimda kullaniyor gayet memnunlar.Bende onlarin tavsiyesiyle aldim.Tesekkurler çizgi medikal.

Siparişimi verdim merakla bekliyorum en güzeli geleceğinden şüphem Yok en kısa zamanda gelir inşallah teşekkürler çizgi medikal daha çok indirimler olması dileği ile

Çok beğenerek sipariş verdim.Sabırsızlıkla bekliyorum .Memnun kalırsam tekrar sipariş vereceğim.Yorumlar çok iyi .Kullanıp tekrar yorum yapacağım şimdiden teşekkürler .

Çok memnun kalmıştım tekrar aldım oldukça kaliteli isim yazdırılması da güzel rengi de hiç solmadı 3.yılım tavsiye ederim fiyatı da uygun bu fiyata bu kalite teşekkür ederim

Daha önce de kullandım çizgi medikalin formalarını bonelerini ve terliklerini çok memnun kaldım. Şimdide 3 tane daha sipariş verdim kesinlikle tavsiye ederim. İyi günlerler

bu çizgi medikalin ürünleri bir harika, ben yeni sipariş verdim bakalım kac günde gelir ancak bilindik bir marka yıllardır, özellikle terliklerini cok begendim ben

Daha önce de formalarınızdan aldım.Son derece kaliteli ve rahat, uzun yıllar kullandım.Arkadaşlarima da kalitesine güvenerek tavsiye ediyorum.Teşekkürler

çok güzel kaliteli kullanışlı bir ürün. emeğinize sağlık. Teşekkür ederim.
1 2 3 4 5 6
2 - 16
Write a review
X
Kapat